Rozmowa z Moniką Gozdawą-Nocoń, która z pasją opowiada o swojej pracy może być pomocna dla tych, którzy zastanawiają się, czy ten rodzaj kariery zawodowej jest dla nich najlepszy?

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak wygląda rozmowa z audytorem i dlaczego czasami warto spojrzeć w głąb siebie, posłuchaj podcastu Ewy Barlik, której gościem jest Mirosław Kłoczko, trener biznesu i autor książki „Chcieć. Najważniejsze słowo świata”.

Studia MBA for Startups mają do dyspozycji granty pokrywające połowę czesnego dla kilku uczestników, którzy zaprezentują najciekawsze projekty biznesowe. Posłuchajcie, co mówi Jarosław Sroka, członek zarządu KI Next z grupy Kulczyk Investments, współtwórca programu MBA for Startups.

Za dobre samopoczucie elity absolwentów MBA Uniwersytetu Warszawskiego odpowiada Stowarzyszenie Absolwentów. O działalności Stowarzyszenia opowiada jego prezes, Krzysztof Pajączek.

Prof. Anna Bielecka, autorka książki „Statystyka dla menedżerów”, pracuje w Katedrze Metod Ilościowych i Zastosowań Informatyki w Akademii Leona Koźmińskiego. Od wielu lat, z nieustającym entuzjazmem prowadzi zajęcia ze statystyki na studiach MBA oraz na studiach dyplomowych.

Usamah Afifi przybliża pojęcie sprintu (projekty dzielą się na odcinki nazywane sprintami), zarządzania wartością (efektem każdego sprintu jest jakaś policzalna wartość dodana) i zachęca do zdobywania uprawnień zawodowych w zakresie zarządzania projektami.

Michał Nowak przekonuje, że dziś warto budować przewagę konkurencyjną firmy w oparciu o autentyczne, wyznawane przez lidera wartości, bo takie podejście tworzy silne i dobrze zmotywowane zespoły pracownicze i pozwala uniknąć kryzysów wizerunkowych. Zachęca studentów MBA, by przygotowali projekt, jak sami chcą zmieniać świat wokół siebie, przywołując często młodzieńcy bunt czy zapomniane marzenia z młodości.

Co polskiej prawniczce dają najlepsze na świecie studia MBA? Mecenas Anna Atanasow stwierdza, że studia prawnicze i aplikacja adwokacka, co łącznie zajmuje 8 lat nauki, nie dają właściwie przygotowania biznesowego. Jako general counsel w firmach międzynarodowych brakowało jej wiedzy czysto menedżerskiej, w tym zarządzania finansami, kierowania ludźmi, komunikacji marketingowej.

Grzegorz Turniak opowiada o trudnej sztuce nawiązywania i podtrzymywania relacji biznesowych. Ważnym elementem każdej edukacji są kontakty z członkami grupy studenckiej. Studia MBA już na etapie rekrutacji wymagają od organizatorów takiego doboru uczestników, by mogli się wzajemnie od siebie jak najwięcej nauczyć i wspierać w wykonywaniu zadań zespołowych.

Prof. Grażyna Aniszewska-Banaś mówi o korzyściach, jakie daje polskiej uczelni partnerstwo z zagranicznym uniwersytetem. Partnerem programu CEMBA Szkoły Głównej Handlowej jest Uniwersytetu Quebec w Montralu (UQAM). Choć uczelnia partnerska jest francuskojęzyczna, to zarówno wykładowcy z Kanady jak z SGH realizują zajęcia wyłącznie po angielsku.

Maja Meissner opowiada dlaczego sam tytuł MBA nie robi wrażenia na pracodawcach. Trzeba umieć go odpowiednio zaprezentować, by rozmówca docenił wysiłek kandydata włożony w doskonalenie warsztatu menedżerskiego i w rozwój osobisty. O jakości dyplomu decyduje ranga i prestiż uczelni, która go wydała, a o jakości kandydata spójność edukacji z jego lub jej systemem wartości.

Studia MBA są funkcją celu, jaki stawia sobie menedżer na ścieżce kariery. Jeśli jego lub jej celem jest zarządzanie międzynarodową korporacją, to odpowiednie będą studia Executive MBA w międzynarodowym środowisku. A jeśli ktoś potrzebuje uzupełnić wiedzę o zarządzaniu i poznać narzędzia pozwalające lepiej zarządzać jakimś biznesem, to może się zdecydować na studia specjalistyczne

Dr Sylwia Hałas-Dej opowiada szczegółowo o wielostopniowym procesie dochodzenia do akredytacji AMBA wybranych studiów MBA. AMBA przyznaje akredytację po spełnieniu szeregu wymogów formalnych i pomyślnym przejściu kilkudniowej kontroli przeprowadzanej przez komisję akredytacyjną.

Kobiety wnoszą nową perspektywę do zarządzania firmą, do kultury organizacyjnej. Jeśli jakaś instytucja jest w stanie to docenić, to z pewnością będzie chciała mieć w zarządzie większą reprezentację kobiet, zwłaszcza że absolwentki studiów specjalistycznych i absolwentki MBA są doskonale przygotowane do pełnienia ról kierowniczych.

Dr Ewa Łabno-Falęcka tłumaczy, dlaczego współczesne programy studiów MBA są wypełnione zasadami ESG. ESG to akronim od angielskich słów: Ecology, Society i Governance. Takie podejście łączy zaangażowanie biznesu w każdy z tych trzech obszarów i pozwala prowadzić działalność w imię zrównoważonego rozwoju, a nie tylko dla zysku.

Wyszukiwarka programów MBA

Określ kryteria interesujących Cię studiów MBA, a następnie kliknij przycisk "szukaj".