SGH i Koźmiński prowadzą najlepsze studia MBA w Polsce!

Canadian Executive MBA (CEMBA) prowadzony przez Szkołę Główną Handlową oraz Executive MBA z Akademii Leona Koźmińskiego to najlepsze (ex aequo) polskie programy w Rankingu MBA Perspektywy 2024. Na miejscu trzecim znalazł się program Executive MBA Poznań – Atlanta prowadzony przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

Który program MBA wybrać, aby w maksymalnym stopniu zwiększyć swoje szanse na rynku menedżerskim? Ranking przygotowany przez Perspektywy już po raz dziewiąty z pewnością ułatwi uzyskanie odpowiedzi na to pytanie. Uwzględniono w nim wyłącznie markowe programy spełniające wyśrubowane kryterium wejścia. Aby się znaleźć w tym zestawieniu, program musiał obejmować minimum 300 godzin zajęć, trwać przynajmniej dwa semestry, musiały go ukończyć co najmniej dwa roczniki absolwentów, a uczelnia prowadząca program była klasyfikowana w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2023.

Wybór programu MBA wymaga dużej uważności, bo nie istnieją żadne (!) jakościowe regulacje programów MBA. Stąd na polskim rynku pojawiły się także pseudo-studia MBA, nie dające co prawda ani wiedzy, ani umiejętności menedżerskich, ale umożliwiające obejmowanie stanowisk w radach nadzorczych.

Ranking MBA Perspektywy 2024 składa się z pięciu kryteriów zawierających łącznie 28 wskaźników, które odzwierciadlają główne aspekty studiów MBA istotne dla osób podejmujących decyzję o kształceniu się na takich programach. Wskaźniki i wagi uwzględnione w ostatecznej klasyfikacji były opracowane przez Kapitułę Rankingu w konsultacji z organizatorami studiów MBA.

- Spoczywa na nas duża odpowiedzialność, bo studia MBA kształcą przywódców współczesnego biznesu - mówi Dominika Bettman, dyrektor generalna Microsoft Poland, przewodnicząca Kapituły Rankingu MBA Perspektywy 2024.

- To rynek wycenia wartość studiów MBA – stwierdza Waldemar Siwiński, prezes-założyciel Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i kierownik Rankingu. – Dlatego w Kapitule znaleźli się znakomici przedstawiciele biznesu, a ważnym elementem klasyfikacji jest ocena wartości merytorycznej programu przez jego absolwentów na podstawie badania przeprowadzonego przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” i CBM Indicator.

Galę wręczenia dyplomów w Rankingu poprzedzi Forum Liderów Kształcenia Menedżerskiego, podczas którego dyrektorzy najlepszych polskich programów, praktycy biznesu i rektorzy uczelni ekonomicznych będą szukać odpowiedzi na pytania jakich menedżerów potrzebuje rynek i jak należy ich kształcić.

29 lutego Perspektywy uruchomiają także nowy portal mba.perspektywy.pl, zawierający oprócz tabel rankingowych i metodologii także fachowe artykuły oraz serię podcastów z udziałem znakomitych teoretyków i praktyków kształcenia menedżerskiego.

 

TABELA RANKINGOWA

 

 

 

Złota Piętnastka najlepszych programów MBA w Rankingu MBA Perspektywy 2024

 

miejsce 1. ex aequo*
Canadian Executive MBA (CEMBA) - organizator: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Executive MBA - organizator: Akademia Leona Koźmińskiego

miejsce 3.
Executive MBA Poznań-Atlanta - Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

miejsce 4. ex aequo
Executive MBA - Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
Executive MBA - Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej

miejsce 6. ex aequo
MBA - Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
EMBA@UW – Executive MBA - Międzynarodowe Centrum Zarządzania Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego
Executive MBA - Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

miejsce 9.
Executive SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia - Warszawski Uniwersytet Medyczny i Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

miejsce 10.
MBA – SGH - Szkoła Główna Handlową w Warszawie

miejsce 11.
MBA ze specjalizacjami - Akademia Leona Koźmińskiego

miejsce 12.
MBA w ochronie zdrowia - Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

miejsce 13.
Polsko-Amerykański Program Studiów MBA - Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

miejsce 14.
Executive MBA - Krakowska Szkoła Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

miejsce 15. ex aequo
International MBA - Krakowska Szkoła Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
MBA Przemysł 4.0  Szkoła Biznesu Politechniki Śląskiej w Gliwicach

 

*Zgodnie z decyzją Kapituły, uczelnie, których wyniki nie różnią się więcej niż o 0,5 punktu, są klasyfikowane ex aequo.

 

Cały Ranking i inne materiały dotyczące studiów MBA: mba.perspektywy.pl

Dodatkowych informacji udziela:
Anna Wdowińska Perspektywy
tel. 609 999 514, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

opublikowano: 29 lutego 2024

Wyszukiwarka programów MBA

Określ kryteria interesujących Cię studiów MBA, a następnie kliknij przycisk "szukaj".