Audyt osobowości
Znajomość swoich mocnych i słabych stron wspiera ważne wybory życiowe, w tym decyzję o kierunku studiów i ścieżce kariery. Brak wglądu we własne możliwości często przynosi frustrację, a w skrajnych przypadkach może być przyczyną strat ekonomicznych firmy, która powierzyła role zarządcze osobom nieprzygotowanym i niedostosowanym do pełnienia takich funkcji. Co z tym zrobić? Przecież nikt sam nie rezygnuje z dobrze płatnej posady menedżerskiej tylko dlatego, że się nie sprawdza.
Pisaliśmy wcześniej o testach psychometrycznych, które stanowią uniwersalne narzędzia diagnostyczne, coraz częściej wykorzystywane przez działy HR, zespoły rekrutacyjne i instytucje edukacyjne. Ich rozwinięciem może być indywidualny audyt osobowości, który przeprowadza niezależny ekspert. Audytor nie musi być psychologiem, ale musi być uważnym obserwatorem i słuchaczem oraz korzystać z przygotowanego szablonu rozmowy. Audyt osobowości jest czymś pomiędzy testami psychometrycznymi a coachingiem. Osobom, które wcześniej nie były diagnozowane pod kątem własnych słabych i mocnych stron, daje zobiektywizowany pogląd na własne możliwości. Pozwala zrozumieć, dlaczego ktoś wraca z pracy do domu nieszczęśliwy, albo dlaczego nie potrafi rozwinąć skrzydeł lidera, tkwiąc na zapleczu projektów, jakie autentycznie go interesują.
Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak wygląda rozmowa z audytorem i dlaczego czasami warto spojrzeć w głąb siebie, posłuchaj podcastu Ewy Barlik, której gościem jest Mirosław Kłoczko, trener biznesu i autor książki „Chcieć. Najważniejsze słowo świata”.
Mirosław Kłoczko, audytor osobowości, konsultant biznesu i mówca motywacyjny, który wspiera swoimi wystąpieniami absolwentów studiów biznesowych. Autor książki „Chcieć. Najważniejsze słowo świata”, która nakłania czytelnika do samodyscypliny i podejmowania ćwiczeń uwalniających wolę i twórczy potencjał.
Opublikowano: 15 listopada 2024