Ranking Odpowiedzialnych Firm 2024

Każda firma, której zarząd poważnie traktują zasady zrównoważonego rozwoju może zgłosić swój udział w 18. już edycji Rankingu ESG Odpowiedzialne Zarządzanie 2024. W Polsce obowiązują już Europejskie Standardy Sprawozdawczości w zakresie Zrównoważonego Rozwoju (ESRS), a ranking, którego autorami są prof. Bolesław Rok i Jarosław Horodecki, od lat popularyzuje je wśród menedżerów.

Wprowadzanie i przestrzeganie na co dzień zasad ESG w biznesie jest dziś ważnym wskaźnikiem oceny firmy przez partnerów biznesowych, konsumentów i rynek. Stanowi wyzwanie dla świadomych menedżerów, którzy działają z przekonaniem o konieczności tworzenia długoterminowych zysków społecznych i środowiskowych, a nie krótkoterminowych wyników finansowych, uzyskiwanych nierzadko kosztem ludzi i naginania przepisów. Organizatorem Rankingu ESG Odpowiedzialne Zarządzanie 2024 jest Akademia Leona Koźmińskiego w partnerstwie z GRID Warszawa, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Deloitte i „Rzeczpospolitą”. Nad przebiegiem i weryfikacją ankiet czuwa Rana Naukowa.

O zasadach ESG, które są dziś wykładane w każdej liczącej się szkole biznesu i na studiach MBA opowiada w podcaście Perspektywy MBA dr Ewa Łabno-Falęcka  z Mercedes Benz w Polsce. Warto posłuchać jej przesłania i poważnie potraktować zaproszenie do Rankingu ESG Odpowiedzialne Zarządzanie 2024. Do 17 maja należy wypełnić ankietę (link do ankiety otrzymuje się po wysłaniu zgłoszenia na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.),która, jak co roku, pozwoli jury dokonać wyboru firm najbardziej zaawanowanych we wdrażaniu zasad ESG.

 

Opublikowano 23 kwietnia 2024

Wyszukiwarka programów MBA

Określ kryteria interesujących Cię studiów MBA, a następnie kliknij przycisk "szukaj".