Poznaliśmy Złotą Piętnastkę studiów MBA w Polsce!

Program Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego zwyciężył w VIII Rankingu MBA Perspektywy 2021. Na podium znalazły się także: Canadian Executive MBA (CEMBA) Szkoły Głównej Handlowej (II miejsce) i emba@uw - Executive MBA prowadzony przez Międzynarodowe Centrum Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego (III miejsce).

Otwierając 18 listopada w Warszawie Forum Liderów Kształcenia Menedżerskiego Perspektywy 2021 w czasie którego m.in. wręczono dyplomy najlepszym piętnastu programom MBA w Polsce, Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, wskazywał na wystrój sceny, na której zamieszczono dwa loga – Rankingu MBA 2021 oraz Rankingu Studiów ekonomicznych – i zdradził zamysł tego zabiegu: – Chcielibyśmy w przyszłości połączyć dwa wymiary – studia ekonomiczne prowadzone na polskich uczelniach w ramach studiów II stopnia oraz programy kształcenia w ramach studiów MBA. Mamy bowiem w Polsce bardzo dobre studia z zarządzania, finansów i rachunkowości czy ekonomii, i to one w dużej mierze dostarczają kandydatów na studia MBA.

Prezes Siwiński zauważa, że choć rankingi nie mogą być jedynym kryterium wyboru jakiejkolwiek szkoły czy studiów, to jednak ich celem jest ułatwienie decyzji edukacyjnych. – Ranking przynosi informacje, które, wraz z innymi, a przede wszystkim w połączeniu z projekcją własnych kryteriów wyboru, czynią odpowiedź racjonalną.

Na użyteczność rankingu MBA wskazywał też prof. Witold Bielecki, prezydent Akademii Leona Koźmińskiego. Odbierając dyplom dla najlepszego programu MBA w Polsce, zauważył: – Choć osobiście nie jestem zwolennikiem żadnych rankingów, ratingów ani tym podobnych list TOP, to muszę przyznać, że użyteczność takich zestawień, jak Ranking Programów MBA Perspektywy 2021 jest niekwestionowana. I cieszy mnie to wyróżnienie, ale też uznaję je za coś zobowiązującego. Naszą misją, i mówię tu o wszystkich programach MBA w Polsce, jest, byśmy dogonili USA, jeśli chodzi o nasycenie kadr menedżerskich absolwentami studiów MBA, ponieważ to umocni naszą pozycję gospodarczą.

W Rankingu Programów MBA Perspektywy 2021 uwzględniono sześć kryteriów składających się łącznie z 24 wskaźników. W tegorocznej edycji Rankingu sklasyfikowano 41 programów, a „Złota Piętnastka” studiów dla mistrzów biznesu nagrodzona została 18 listopada w Warszawie podczas gali towarzyszącej Forum Liderów Kształcenia Menedżerskiego Perspektywy 2021.

Najlepszymi programami MBA w Polsce w roku 2021 są:

1. Executive MBA
Akademia Leona Koźmińskiego

2. Canadian Executive MBA (CEMBA)
Szkoła Główna Handlowa

3. emba@uw Executive MBA
Międzynarodowe Centrum Zarządzania Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego

4. Executive MBA Poznań-Atlanta
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

5. Executive MBA
Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej

6. MBA - SGH
Szkoła Główna Handlowa

7. International MBA in Strategy, Programme and Project Management
Politechnika Gdańska

8-12 Ex aequo
8= Executive MBA (opcja międzynarodowa)
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
8= MBA ze specjalizacjami
Akademia Leona Koźmińskiego
8= Executive MBA
Krakowska Szkoła Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
8= European Multicultural Integrated Management Program, International MBA
Krakowska Szkoła Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
8= Polsko-Amerykański Program Studiów MBA
Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

13. MBA
Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

14. MBA KSB+ Master
Krakowska Szkoła Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

15. SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia
Szkoła Główna Handlowa i Warszawski Uniwersytet Medyczny

 

Pełny ranking i tabele szczegółowe można znaleźć w listopadowym wydaniu miesięcznika Perspektywy oraz w serwisie mba.perspektywy.pl

Wyszukiwarka programów MBA

Określ kryteria interesujących Cię studiów MBA, a następnie kliknij przycisk "szukaj".