REKLAMA

Studia dla ambitnych i zdolnych

To są studia dla silnie zmotywowanych, zapracowanych i zdolnych ludzi. MBA w Koźmińskim najczęściej wybiera wyższa kadra menedżerska z korporacji, spółek giełdowych albo firm państwowych, specjaliści z szybko rosnących biznesów technologicznych i kancelarii prawnych. Ostatnio wśród studentów pojawia się coraz więcej przedsiębiorców.

Nie potrzebują kolejnego dyplomu, żeby awansować, ale oczekują wiedzy, narzędzi i kontaktów, by spełnić swoje ambicje zawodowe. Badania losów absolwentów prowadzone przez uczelnię i przez organizacje akredytujące kierunki i przygotowujące rankingi wyraźnie pokazują, że po MBA w Akademii Leona Koźmińskiego wszyscy mają zapewniony sukces.

Co wyróżnia MBA w Koźmińskim? – Autorski program – podkreśla prof. Witold Bielecki, rektor ALK. Kiedy w 1989 roku, wspólnie z prof. Andrzejem K. Koźmińskim uruchomili pierwsze w kraju studia MBA, przystosowali typowo amerykański format do potrzeb rodzącej się gospodarki wolnorynkowej. Wykształcili pokolenie przedsiębiorców. Dziś potrzeby są inne, bowiem polscy menedżerowie mierzą się z konkurencją globalną. Dlatego program MBA ewoluuje, pozostając autorskim dziełem profesorów z ALK.

Nowości wprowadzone do nauczania w ostatnich latach to: gry decyzyjne, budowanie przewagi konkurencyjnej w oparciu o etykę i zaufanie, marketing internetowy, warsztaty rozwoju osobistego ukierunkowane na wzmacnianie talentów, psychologia ekonomiczna, budowanie zespołów. Tzw. „twarda” wiedza, narzędzia zarządcze wykorzystywane w działalności operacyjnej, rachunkowości, kontrolingu i HR pozostają w kanonie podstawowych umiejętności studentów MBA. Przyswojenie dużego materiału (kurs Executive MBA trwa prawie 600 godzin lekcyjnych!) ułatwia stosowanie aktualnych studiów przypadków, których baza powstała w ALK w ramach grantu badawczego.

– Kolejnym naszym atutem są wykładowcy i studenci – wymienia dyrektor studiów, Sylwia Hałas-Dej. – Od lat mamy świetnie dopasowane grupy. Są to osoby w szczytowym momencie kariery zawodowej, między 30 a 40 rokiem życia, rzadko starsi. Ciekawe postaci, nie tylko ze względu na karierę zawodową, ale też zainteresowania. Kontakty z takimi osobami to duża przyjemność zarówno dla wykładowców, jak i wzajemnie dla uczestników.

– Cały czas mamy kontakt z absolwentami – dodaje rektor. – Może nie ze wszystkimi, bo przez niemal 30 lat dyplom MBA Akademii Leona Koźmińskiego otrzymało już 5 tys. osób, ale co roku grubo ponad setka z nich uczestniczy w spotkaniach i zjazdach absolwentów, które mają charakter merytoryczny i networkingowy. To z pewnością nas wyróżnia, bo nasi absolwenci tworzą autentyczną sieć społeczną, a uczelnia robi wszystko, by ją podtrzymywać.

Studia MBA w Koźmińskim od 10 lat mają międzynarodową akredytację AMBA, a w maju 2018 roku otrzymały jej odnowienie na kolejne 5 lat. ALK jest jedyną uczelnią w Polsce, której program Executive MBA trafił do rankingu „Financial Times” najlepszych tego typu studiów na świecie i uplasował się na 17. miejscu w Europie. Uczelnia stawia na umiędzynarodowienie, ma akredytacje AACSB i EQUIS, a słuchaczy EMBA wysyła na tygodniowy pobyt w Berlinie, w jednej z partnerskich uczelni – ESCP Europe.

Ewa Barlik