REKLAMA

Studia, które przygotowują do zawodów przyszłości

Collegium Civitas to renomowana i nowoczesna uczelnia, którą wyróżnia praktyczne podejście do kształcenia. Programy zajęć każdego kierunku i specjalności studiów zostały przygotowane przez ekspertów w danej dziedzinie – wykładowców z międzynarodowym doświadczeniem, specjalistów w zakresie zarządzania, bezpieczeństwa, mediów, kultury i sztuki oraz kadrę zarządzającą największych firm.

W jaki sposób określają Państwo, jakich kompetencji potrzebują aktualnie menedżerowie w kontekście dynamicznych zmian gospodarczych, technologicznych i społecznych?

Współcześni menedżerowie to specjaliści otwarci na zmiany, świadomi liderzy, którzy chcą – wspólnie ze swoimi zespołami mieć realny udział w kształtowaniu biznesu. Ta otwartość na zmiany wyraża się m.in. w świadomości, że aby osiągnąć sukces trzeba stale podnosić kwalifikacje i zwiększać kompetencje mające wpływ na realizację celów strategicznych firmy. Na rynku pracy nie brakuje również menedżerów, którzy planują zmienić branżę i realizować nowe wyzwania biznesowe.

W Collegium Civitas co roku aktualizujemy naszą ofertę edukacyjną badając dynamicznie zmieniające się potrzeby pracowników, zmiany zachodzące na rynku pracy, bieżące i przyszłe wyzwania społeczno-gospodarcze oraz nowe trendy technologiczne i rozwojowe.

Wyniki badań pozwalają nam na przygotowanie unikalnej oferty, która nie tylko zaspokaja motywacje zawodowe, związane z wyborem studiów podyplomowych, ale również daje możliwości rozwoju osobistego i tzw. kompetencji miękkich.

W jaki sposób studia podyplomowe pomagają przygotować na wyzwania jutra, także te, które dziś jeszcze są nieznane?

Studia przygotowujące do wyzwań przyszłości muszą nie tylko dostarczać odpowiednią wiedzę, ale także kompetencje do jej zastosowania. Obecnie sama realizacja przedsięwzięć z wykorzystaniem metodyk zarządzania projektami już nie wystarcza do tego, aby zdobyć przewagę konkurencyjną. Największe firmy świata zmieniają swój styl pracy na szybszy i przystosowują się do funkcjonowania w świecie, którego jedyną stałą wartością jest zmiana. Z tego względu włączyliśmy do oferty edukacyjnej Innovation and Technology Project Management. Studia w Polsce, które łączą zarządzanie projektami, technologię i UX. Kształcimy specjalistów w zakresie Coachingu zdrowia i żywienia, którzy edukują i wspierają ludzi żyjących w świecie ciągłej zmiany.

Interesujemy się tematami, które dopiero pojawiają się w Polsce. Uczelnia już jest przygotowana do tego, żeby szkolić liderów w tych obszarach. Wprowadziliśmy np. studia Bezpieczeństwo w biznesie adresowane do osób, których zainteresowania, bądź wykonywany zawód są związane z bezpieczeństwem biznesowym oraz analizą informacji.

Dużą popularnością cieszą się studia Wiedza o winie, w trakcie których przygotowujemy ludzi do pracy na rozwijającym się w Polsce rynku winiarskim. Ciekawą propozycją dla osób, które interesują się sztuką współczesną są studia Art in Practice. Przygotowaliśmy je z myślą o osobach, które chcą lepiej rozumieć najnowsze trendy w sztuce, poznać niezwykłych ludzi, kultowe miejsca w kraju i za granicą, rozważają kolekcjonowanie dzieł sztuki lub rozwijają istniejące kolekcje.

Co w ofercie studiów podyplomowych, zdaniem ich uczestników, najbardziej pomaga im przygotować się do funkcjonowania w rolach zawodowych?

Praktyczny wymiar studiów, stały kontakt z wykładowcami oraz możliwość nawiązania wartościowych kontaktów w danej branży, to wartości najbardziej cenione przez naszych słuchaczy.

Wiele programów studiów podyplomowych jest kontynuowanych w formie regularnych kursów, czy spotkań absolwentów, co daje nam możliwość długoterminowego wspierania uczestników studiów w ich rozwoju zawodowym i osobistym.

Teresa Wierzbowska
Pełnomocnik Rektora ds. Kształcenia Ustawicznego w Collegium Civitas.

Ekspert w zakresie komunikacji korporacyjnej, praktyk biznesu z blisko 20-letnim doświadczeniem zawodowym. Specjalizuje się w zagadnieniach biznesowych i społecznych związanych z nowymi mediami, w tym komunikacją korporacyjną, marketingową oraz regulacjami prawnymi dotyczącymi nowego porządku mediów.

civitas.edu.pl

Wyszukiwarka programów MBA

Określ kryteria interesujących Cię studiów MBA, a następnie kliknij przycisk "szukaj".